Toen Zacharias de dienst had in de tempel in Jeruzalem, verscheen hem, naast het wierookaltaar, de engel Gabriël met de boodschap, dat hij en zijn vrouw op hun oude dag toch nog een zoon zouden krijgen. Er was een grote toekomst voor de jongen weggelegd: hij zou in de geest van Elia de weg bereiden voor de komst van de Messias.

schikking1De eerste Adventstad is Jeruzalem.

Elke stad bestaat uit bouwwerken . Een belangrijk bouwwerk in Jeruzalem is de Klaagmuur, de westelijke muur van de tempel. Deze muur wordt in de schikking uitgebeeld.

Tegen de stad aan ligt de Tuin van Getsemane van waaruit je een mooi zicht hebt op de stad. Het is geen dorre tuin maar een tuin vol leven en afhankelijk van het seizoen, een tuin met kleur. In de schikking staan olijftakken, die de vele olijfbomen die deze tuin rijk is, verbeelden. Maar dat is niet de enige symboliek. Jeruzalem wordt ook wel 'Stad van Vrede' genoemd . Het symbool voor vrede is een olijftak.