O wat fijn dat ik je zie! Ik ben al tijden aan het zoeken naar Joachiem! Heb jij hem misschien gezien?

 

muis3

Het begon zo leuk. Hij vertelde dat er in de kerk weer van alles te doen was. Er was wéér een grote groep kinderen voor Kerkepad. Dit keer van een nieuwe school. De hele kerk was gevuld met kinderen, gelach, rennende voeten, en er waren ook heel ernstige gesprekken en goede vragen. Joachiem vertelde dat hij twee kinderen tegen elkaar had horen zeggen dat de kerk erg mooi was, de mensen tof en dat ze vaker op zondag ook wilden komen. Er waren een paar andere kinderen bij die dat ook vonden. Nou dat is natuurlijk prachtig. Maar dat was nog niet alles. Ze zijn in de kerk nu weer met iets bezig…met een Dienstenmarkt. Dat betekent dat je iets doet of aanbiedt aan een ander en dat degene niet jou betaalt, maar aan het Goede Doel. En het Goede Doel is dan in dit geval het Anna’s Huis in Zaandam, een opvang voor mensen met kanker.

Er waren een heleboel lieve dames in de consistorie en die waren bloementaartjes aan het maken. Die willen de mensen graag kopen, ook voor het Goede Doel. Ik zag oom Alfons al likkebaarden, want die is dol op taart, maar hij keek even teleurgesteld dat de taartjes niet van marsepein en slagroom waren maar van prachtige bloemen. Eén van die dames die daar zat te knutselen, vertelde dat ze de Dienstenmarkt ook in Nieuw Zeeland doen. En dat het daar de Slavenmarkt wordt genoemd. Omdat je even elkaars slaaf bent. Dat vond Joachiem zo grappig dat hij ook mee wilde doen met de Dienstenmarkt.

Hij zei “Mama, jij bent nu even mijn slaaf. Ik ga me verstoppen en dat moet jij me vinden! En dan betaal ik vijf euro aan Anna’s Huis. “ En voor ik maar ‘piep’ kon zeggen of kon vragen waar hij vijf euro vandaan dacht te halen, was die jongen weg! “Mia” zei ik tegen mezelf “zo moeilijk kan het niet zijn om die jongen te vinden. Jij kent die kerk tenslotte beter dan wie ook”. En nu loop ik echt al uren te zoeken en ik dacht iets te horen in de wijnkan. Heb jij hem misschien gezien?

Zegt de dominee ook nog dat ze drieluiken gaan maken over een paar weken. Voor de Advent en de Kerst. Iedereen mag meedoen. Met plaatjes, plaksel en verf. Geef ik je te raden hoe die jongen en dan weer uit ziet. Met zijn nieuwsgierige snuit.